Svojsíkův závod posiluje celostátní tým. Třeba je to příležitost pro tebe

Chceš si užít v září celostátní kolo? Chceš mít vliv na pravidla a něco vylepšit? Láká tě sonda do podoby současných družin i jejich vedení? A nebo jen hledáš skautskou výzvu pro tento rok a pak by sis dal zase rok pauzu? Čti dál.

Letos nás po dlouhé odmlce čeká Svojsíkův závod a již brzy to vypukne! Aby to celé proběhlo hladce a s podporou pořadatelům i vedoucím, je třeba týmu, který nad závody bdí. Ten aktuálně hledá posily.

Možnosti zapojení jsou široké: od různých typů činností (od počítače i v terénu), po časové zapojení, které si sám/​sama můžeš určit. Vhodné pro sólovou i týmovou práci.

Možná hledáš dobrovolnické zapojení, které má jasný rámec, časové ohraničení a ani ne za rok už slavíš úspěchy z vydařené akce… Zamysli se dál:

• Máš mezi lednem a zářím trochu času, který by si věnoval další péči o rozvoj skautingu?
  • Máš nápady, jak by měli závody probíhat, aby lépe podporovali výchovné cíle?

• podpora fungování a spolupráce družin,
    • praktické využití skautských dovedností,
    • zpětná vazba na fungování družin,
    • motivace k osobnímu rozvoji, obohacení oddílového programu
  • Nebojíš se otevřít dokument pravidel a komunikovat jeho výklad z hnutím (v reakci na dotazy)?
  • Chceš se zajet podívat na krajská kola a podpořit pořadatele?
  • Nevadí ti komunikovat s pořadateli akcí v průběhu roku?
  • A nebo máš chuť se jen něco z tohohle naučit a být součástí péče o skautský nástroj, který vede k setkávání a posilování družin?

Pokud souhlasně kýveš hlavou, ozvi se nám na svojsikac@skaut.cz a zodpovíme ti případné další dotazy.

Víš o někom dalším, komu by to sedlo? Předej myšlenku dál.

Za jakoukoliv podporu a případné zapojení děkujeme!

- - -

Za Skautský odbor a Ústřední štáb Svojsíkova závodu