Staň se tazatelem/tazatelkou pro kvalitativní rozhovory pro analýzu skautských časopisů

Hledáme někoho, kdo se nebojí ptát a dokáže řídit delší výzkumnický rozhovor podle zadání. Baví tě povídat si s lidmi? Zajímají tě skautské časopisy a další nástroje skautské výchovy? Chtěl/a by ses podílet na jejich zlepšování? Pak čti dál ->>

Na začátku roku 2023  plánujeme provést rozsáhlý průzkum čtenosti a užitečnosti všech skautských časopisů. Chceme vědět, co čtenáře zajímá, jak časopis čtou nebo jaké alternativy tištěným časopisům konkurují. Projekt skautských časopisů běží už víc než 13 let a ve skautském světě nemá svým rozsahem obdoby. Chceme vědět, jestli časopisy jako nástroj využíváme smysluplně a efektivně, případně co změnit, aby se tak stalo.

Má papírový časopis smysl i v digitální době? Pro koho ano a pro koho ne? Proč ho někdo nečte a jiní ano? Jsou témata v časopisech aktuální a atraktivní? Přinášejí časopisy i něco jiného než zábavu a poučení? Na takové otázky budeme hledat odpovědi v individuálních rozhovorech i prostřednictvím širšího průzkumu.

Nyní hledáme lidi, kteří budou realizovat kvalitativní rozhovory s dětmi i dospělými podle připraveného zadání. Tvým úkolem bude provést respondenta souborem otázek a hypotéz a získat relevantní odpovědi. Rozhovory budou probíhat online a budeš mít k dispozici ještě zapisovatele/​ku.

Kdy? v lednu až únoru 2023

Časový rozsah: záleží na Tvých časových možnostech, jeden rozhovor zabere cca 1h samotného rozhovoru a dalších 30 minut agendy okolo. Celkem chceme realizovat asi 60 rozhovorů.

Odměna: 200 Kč/hod

Co bude Tvým úkolem

• zúčastnit se úvodního školení v sociologické agentuře
  • vést rozhovory s dětmi i dospělými (rozhovory budou probíhat online vždy 1:1)
  • komunikovat s koordinátorem projektu ohledně odvedených rozhovorů, spolupracovat při domlouvání termínů

Co je pro práci potřeba

• nebát se mluvit s neznámým člověkem
  • schopnost sledovat zadání rozhovoru a případně se doptávat
  • časová flexibilita pro domlouvání rozhovorů
  • vlastní počítač s mikrofonem a webkamerou

Co ti nabízíme?

• flexibilní krátkodobou brigádu
  • možnost pracovat částečně na dálku (nutná osobní přítomnost na zaškolení v Praze)
  • možnost nahlédnout do sociologické práce
  • fajn tým okolo sebe

Životopis a motivační dopis (rozsah max půl strana A4) nám pošli do 31. 12. 2022 na e-mail tdc@skaut.cz.

Krom tazatelů aktuálně hledáme i koordinátora projektu analýzy časopisů:

Kateřina Zavřelová
tým skautských časopisů