Staň se delegátem/delegátkou ČRDM v Evropském fóru mládeže!

Zajímá tě politika týkající se mládeže na evropské úrovni? Chceš získat cenné zkušenosti i kontakty? Přihlas se do 17. 12. a zastupuj ČRDM v Evropském fóru mládeže.

Víš o tom, že Junák – český skaut je 1 z členských organizací České rady dětí a mládeže (ČRDM)? Sdružujeme se v ní s ostatními českými neziskovými organizacemi, které pracují s dětmi a mládeží. Díky tomu je hlas našich společných zájmů lépe slyšet a můžeme je snadněji prosadit, když je potřeba.

Na podobném principu funguje i Evropské fórum mládeže. To zastřešuje národní rady dětí a mládeže zemí evropského regionu, případně přímo neziskové organizace pracující s mládeží z těchto zemí. Zájmy České rady dětí a mládeže v Evropském fóru mládeže zastupují mladí delegáti/delegátky z členských organizací ČRDM. Ta právě do EFM hledá 1 delegáta/delegátku. Jsi to ty?

Co od delegáta/delegátky očekáváme?

 • věk mezi 18 a 30 lety
 • členství v členské organizaci ČRDM (např. v Junáku – českém skautu)
 • angličtinu na vysoké úrovni, další jazyky výhodou
 • reprezentativní vystupování a schopnost spolupracovat v cca tříčlenném týmu
 • účast na mezinárodních setkáních fóra min. 4x za rok (2x v březnu/dubnu, 2x v říjnu/listopadu)
 • schopnost kriticky vyhodnocovat tzv. „position papers“, shrnovat informace v nich a podávat o nich zprávu
 • průběžnou komunikaci s představenstvem ČRDM (případně napříč organizací), komunikační dovednosti na sociálních sítích výhodou

Co ti nabízíme?

 • tříletý mandát do Evropského fóra mládeže (poslední rok v roli mentora/mentorky)
 • zkušenosti z práce na evropské úrovni, cenné kontakty
 • praxi ve vyjednávání a prezentaci názorů v cizím jazyce
 • možnost ovlivňovat evropskou politiku týkající se mládeže
 • pokrytí nákladů na dopravu, stravu a ubytování během cest na mezinárodní setkání
 • členství v Zahraniční komisi ČRDM

Chceš se stát delegátem/delegátkou ČRDM v Evropském fóru mládeže? Vyplň do 17. 12. 2021 přihlašovací formulář a přichystej si k tomu i životopis a motivační dopis. Vybrané zájemce/zájemkyně bude v lednu čekat pohovor. V případě jakýchkoliv dotazů piš na kristyna.jelinkova@crdm.cz.

Těšíme se na tvou přihlášku!

Kristýna Jelínková – členka představenstva ČRDM a delegátka v Evropském fóru mládeže