100 let Jiřího Navrátila: zveme na vernisáž výstavy (6. září) a odhalení pamětní desky (11. září)

Jiří by se letos 10. září dožil stovky. Pojďme na něj společně zavzpomínat. Vernisáž výstavy, s ní spojený vzpomínkový večer i výstava samotná k tomu nabízí skvělou příležitost. Stejně tak odhalení pamětní desky.

Vernisáž výstavy 6. září v 18:00 hod

Srdečně zveme na vernisáž výstavy a vzpomínkový večer za účasti starosty Junáka - českého skauta Josefa Výprachtického a příbuzných Jirky Navrátila.

Přichystáno je promítání, předčítání, promluvy.

Výstavu Předat signál připravil Skautský archiv a Skautský institut ke sto letům od narození Jiřího Navrátila. Je složená ze střípků z jeho života: života nejdéle sloužícího starosty Junáka, celoživotního skauta, účastníka povstání proti oběma totalitám, politického vězně, čističe bazénů, překladatele a publicisty, který nikdy nedal dopustit na Morseovu abecedu.

Ve Skautském institutu na Staromáku můžete výstavu vidět do 26. 9. 2023.

Pokud byste měli zájem výstavu usktutečnit také ve vašem městě či obci, kontaktujte nás na mailu archiv@skautskyinstitut.cz.

Odhalení pamětní desky 11. září v 14:00 hod

Městská část Praha 6 bude 11. září ve 14:00 hod odhalovat pamětní desku bratru Jiřímu Navrátilovi na domě v Zelené ulici, číslo 36, v pražských Dejvicích. Přítomnost skautské i neskautské veřejnosti vítaná.

Lenka Šablová, asistentka starosty