Skautské vzdělávání a přehled kurzů na rok 2022 - ke stažení

Přemýšlíte o tom, proč je těžké dostat se na kurz a zda se pracuje na navyšování kurzových kapacit? Přemýšlíte o vůdcovské zkoušce pro starší uchazeče? O vodáckém vzdělávání pro nevodácké vedoucí? Chtěli byste vědět, na jaké skautské kurzy můžete sami vyjet nebo kam vyslat členy? Tato a další témata řeší aktuální příloha časopisu Skauting - Skautské vzdělávání 2022 (vč. přehledu kurzů na rok 2022), kterou si můžete stáhnout i v online podobě.

Témata letošní přílohy jsou:

  • kapacity kurzů,
  • vůdcovská zkouška pro starší uchazeče,
  • nekvalifikační kurzy
  • financování skautských kurzů,
  • vodácké kurzy pro nevodácké vedoucí,
  • skautská praxe do oddílů,
  • přehled kurzů pro rok 2022.

Upozorňujeme, že v příloze nenajdete úplný výčet vzdělávacích akcí, ale přehled vybraných typů kurzů, které byly v době uzávěrky potvrzené, chtěly být v příloze uvedeny a jež měly  - alespoň přibližně - stanovené termíny pro rok 2022. Všechny vzdělávací akce najdete v Databázi vzdělávacích akcí, kde jsou povinně a automaticky (průběžně) zveřejňovány v průběhu celého roku. Pro více detailů o jednotlivých kurzech navštivte Databázi vzdělávacích akcí (pokud už byly zveřejněny) či webové stránky akce.

Přílohu Skautské vzdělávání 2022 si můžete stáhnout zde.

Pevně věřím, že vám tato příloha pomůže v lepším zorientování se ve skautském vzdělávání a rovněž také ve výběru kurzu, který bude co nejlépe odpovídat vašim potřebám a zájmům.


Michal Peroutka - Pérák
koordinátor vzdělávání