Redakce skautských časopisů se potkaly na Staromáku

Víte, co se stane, když se potká redaktorka časopisu Skauting s redaktorem Kmene a šéfredaktorem Skauta? Je z toho bezva setkání plné sdílení zkušeností. A protože se nesetkali jen tři, ale rovnou celá dvacítka redaktorů skautských časopisů, bylo v onu říjnovou neděli v sále Skautského institutu krásně rušno.

Na programu celodenního workshopu pro skautské redakce, který pořádalo na Staromáku TDC, bylo nejen sdílení zkušeností, ale taky získávání nových informací a dovedností. Redaktorky a redaktoři si mohli vyzkoušet techniky tvůrčího psaní, zjistit, jak vzniká podcast nebo si ověřit, jestli znají trendy ve světě dětí.

Součástí dne bylo taky velké poděkování všem dobrovolnickým redakcím i jejich šéfredaktorkám a šéfredaktorům, kteří pětkrát ročně posílají do skautských schránek časopisy plné zábavy i informací.

Atmosféru celého dne nejlépe vystihují fotky, o které se postarala Lucie Horáková – Basa.

Za TDC Junáka – českého skauta,
Káťa Zavřelová