Skautské dobrodružství v Británii volá! Odpovíš?

Máš čas od května na 4 nebo 6 měsíců? Vyraz na nezapomenutelné skautské dobrodružství a staň se dobrovolníkem/dobrovolnicí na mezinárodních základnách v UK – rodišti skautingu! Přihlašování do 20. 3. 2022.

Přinášíme zbrusu novou možnost strávit 4 nebo 6 měsíců dobrovolnictvím na britských skautských základnách! Program Scout Adventures je otevřen všem skautům a skautkám od 18 let z Británie, Evropy i světa. Zahraničním dobrovolníkům a dobrovolnicím vychází navíc velmi vstříc po finanční stránce! Za svou službu budeš mít zajištěno nejen ubytování a stravu, ale i 45Ł týdně kapesného. Samozřejmě si taky zdokonalíš angličtinu a užiješ si skautský život v mladé mezinárodní partě. Zkus to!

V programu Scout Adventures je aktuálně 10 základen od Skotska, přes Severní Irsko a londýnský Gilwell Park až po pobřeží La Manche. Na kterou z nich budeš umístěn/​a, rozhodují Britové. Nemusíš se ale obávat, každá je něčím výjimečná a všechny slibují kvalitní mezinárodní dobrovolnický zážitek. Najdeš je i na naší mapě.

S čím musíš počítat, aby ses mohl/​a přihlásit?

• členství v Junáku – českém skautu
  • věk alespoň 18 let
  • čas cca od 8. května 2022 na 4 nebo 6 měsíců (přesněji na domluvě)
  • poslat do 20. 3. 2022 online přihlášku se všemi náležitostmi

Náležitosti přihlášky:

• potvrzení o členství v Junáku – českém skautu (na žádost ti vystavíme)
  • CV (vypíchni skautské zkušenosti)
  • doporučující dopis ze školy/​zaměstnání/skauta
  • reprezentativní (skautskou) fotku
  • cestovní pas

S čím můžeš počítat na místě?

• sdílený pokoj s 1 či 2 dalšími dobrovolníky
  • společné vaření a ochutnávání zahraniční kuchyně
  • brandové pracovní oblečení (i teplé, vodě odolné a ochranné)
  • venkovní aktivity za každého počasí
  • startovací trénink na Gilwell Parku
  • uplatnění svých schopností/kreativity
  • cca 8 hodin práce denně i volný čas k objevování a zážitkům
  • další info

Líbí se ti možnost strávit léto či půlrok skautským životem v UK? Máš dotazy  / potřebuješ poradit? Ozvi se nám na international@skaut.cz nebo na facebook Mezinárodní skauting. Pomůžeme ti! Jsi rozhodnutý/á zkusit to? Neodkládej přihlašování na poslední chvíli, ať stihneš dát dohromady vše potřebné! ;)

Těšíme se na tvou zprávu!

Markéta Byrtusová – koordinátorka mezinárodní spolupráce