Připoj se on-line do Skautské výchovné poradny a vyřeš problémy v oddíle

Každou první středu od osmi večer se můžeš poradit o konkrétních problémech v tvém konkrétním oddíle. Společně přinášíme témata, společně hledáme řešení. Setkání probíhá online.

Výchovná poradna je komunitní setkání pro všechny, kdo rozvíjejí skautskou výchovu. Ať už ve svých vlastních oddílech, z pozice výchovné zpravodajky či zpravodaje, vedení střediska, či mentora. Na začátku každý může vznést otázku, se kterou by potřeboval poradit. Pak si odhlasujeme, kterou otázkou začneme, a společně nabízíme inspiraci, své zkušenosti a možná řešení.

Připoj se i ty! Další Výchovná poradna proběhne ve středu 1. února od 20:00 tady: meet.google.com/​bbg-kjwj-nov. Ulož si Výchovnou poradnu do kalendáře a přidej si událost na Facebooku.

V dřívějších poradnách jsme se zabývali například těmito tématy:

• Pokud skauting není pro každého, jak filtrovat nováčky?
  • Jak pracovat s oddílovou radou skládající se z vedoucích vlčat a světlušek i rádců a rádkyň?
  • Jak zapojit děti do rozhodování o směřování oddílu?
  • O čem hlasujete v oddílév radě a co rozhoduje vůdce?
  • Je v pořádku dovolit snížení kvality výchovy členů oddílu v zájmu výchovy nových vedoucích (např. dovolení zavedení trestů atd.)?
  • Jak "donutit" vůdce oddílů, aby to konečně předali dál (a nevedli to sto let)?
  • Jak posunout oddíl do 21. století i přes "odpor" dlouholetých vedoucích?
  • Jak na středisku pracovat s výchovnou kategorií R&R, kdy se vedoucí oddílů bojí, že přijdou o budoucí vedoucí?
  • Jaké jsou mantinely pro oddíl, který dlouhodobě nefunguje (řešení se hledá pořád, pomoc se nabízí pořád) a který zároveň nechceme "vyhodit" z organizace?
  • Jak inspirovat rádce a rádkyně aby pro ně skauting nebyla jen funkce?
  • Jak postupně předávat zodpovědnost za družinu skautkám?
  • Kdy vyloučit člena z oddílu?

Jaroslav Petřík - Australan
koordinátor výchovných zpravodajů