Seznamte se s výstupy 133. zasedání Náčelnictva a nahlédněte do zápisu z jednání

Náčelnictvo se na svém dvoudenním červnovém zasedání zabývalo hned několika materiály z oblasti hospodaření, schválilo finální znění Strategie 2030 a časový harmonogram jejího naplňování.

Náčelnictvo schválilo Zprávu o hospodaření hlavního spolku za rok 2023 a změnu rozpočtu v oblasti rozdělení investiční dotace MŠMT (v návaznosti na skutečnost, že dotace je nakonec vyšší, než jsme na podzim při schvalování rozpočtu předpokládali). Výkonná rada předložila také výhledy rozpočtu hlavního spolku do roku 2027, které si Náčelnictvo vyžádalo v reakci na letošní ztrátový rozpočet.

V sobotu ráno nás čekala témata čistě náčelnická. Debatovali jsme o prioritách práce Náčelnictva na následující funkční období, o plánu práce NJ a pracovních skupinách. Navrženo bylo 18 pracovních skupin (výčet obsahuje přiložený zápis z jednání), což je úctyhodný počet. Budeme rádi, když se nám ozvete, pokud máte v některé působit. Téměř všechny rády uvítají nové členky či členy, které dané téma zajímá či jsou v něm odborně zdatní.

Velice důležité je schválení finálního znění Strategie 2030, v němž Náčelnictvo zohlednilo připomínky Valného sněmu, a časového harmonogramu jejího naplňování. Pracovní skupina pro strategii ve spolupráci s Výkonnou radou nyní pracuje na tom, aby bylo během podzimu možné zpracovat zadání první části strategických témat - Rangers a roveři, Bezpečí, Environmenátlní výzvy a Klubovny, tábořitště a základny.

Náčelnictvo dále projednalo Zprávu Výkonné rady i svojí vlastní, a zabývalo se také Roční zprávou Ústřední revizní komise.

Kompletní zápis ze 133. zasedání Náčelnictva je k dispozici ve Spisovně na Skautské křižovatce.

Další zasedání nás čeká v říjnu a už teď se těšíme, co přinese.

Johana Volavková - Jóža, místnonáčelní