Psychická onemocnění u dětí, novinky ve skautském vzdělávání, první pomoc. Proběhl seminář OČK Zdravověda 2024

V sobotu 27. ledna 2024 proběhl v Praze seminář pro skautské vzdělavatele v oblasti zdravovědy určený pro stávající držitele OČK ZDR, nové zájemce o OČK z řad profesních zdravotníků a letos poprvé i pro další členy týmů zdravotnických kurzů.

Program semináře pokryl širokou škálu témat, včetně psychických onemocnění u dětí, novinek ve skautském vzdělávání, první pomoci a metodiky výuky. Tento rok se otevřel všem zdravovzdělavatelům, bez ohledu na držení OČK, s doplňujícím večerním programem pro hlubší diskusi.

Seminář, který pořádal nově vzniklý Zdravoodbor, zdůraznil význam sdílení zkušeností a spolupráce mezi odborníky. Účast téměř 30 zdravotních vzdělavatelů a vedoucích dokládá velký zájem o téma a úspěch akce. Pořadatelé se již těší na příští ročník, jehož termín a místo budou oznámeny v průběhu roku.

Ondřej Bluma – Hurvi