Jeď na stáž do Bruselu pro Evropský skautský region! Přihlášku můžeš podat do 10. listopadu

Bruselská kancelář WOSM přivítá do svého týmu od 1. 1. 2022 na rok 3 stážisty/stážistky pro oblasti Advocacy and Communications, Events Management & Fundraising a Scouting Development. Stážisti mají nárok na finanční i nefinanční podporu. Je ti mezi 18 a 30 lety a máš čas a chuť tvořit svět lepším pro celý Evropský skautský region? Přihlas se do 10. 11. 2021!

WOSM neboli World Organisation of the Scout Movement je nejdůležitejším zaštitujícím partnerem Junáka – českého skauta. Díky našemu členství ve WOSM máme přístup k širokému spektru podpory a know-how, například i v oblastech komunikace, plánování událostí, fundraisingu a rozvoje skautingu. Tyto oblasti budeš moci v roli stážisty/stážistky podpořit a hodně se při tom naučit. Mrkni na podrobnosti a vyber si 1 z nich.

V komunikačním týmu tě čeká:

 • tvorba příspěvků na sociální sítě pro více než 20 000 sledujících
 • spolupráce na tvorbě newsletterů a reportů aktivit a událostí
 • spolupráce na informačních kampaních a jejich designu

Zároveň budeš mít možnost zdokonalit se v tématu díky coachingům na téma komunikační strategie, management sociálních sítí a tvorba příběhů. Tým si mezi sebou přeje přivítat člověka, který to umí s textem, nejsou mu cizí sociální sítě, videa a má blízko k marketingu, žurnalistice a PR.

V týmu managementu událostí a fundraisingu tě čeká:

 • podpora členských organizací v oblasti fundraisingu
 • podpora dárců
 • spolupráce v oblasti fundraisingu a managemnetu událostí

Zúčastníš se z pohledu organizačního týmu networkingově-vzdělávacích akcí, na které členské organizace vysílají své činovníky. Tým hledá někoho, komu není neznámý software projektového managementu, umí vyhledávat informace a efektivně prioritizovat úkoly.

V týmu rozvoje skautingu tě čeká:

 • podpora dobrovolníků
 • podpora a evaluace akcí týmu pro vzdělávání a metodologii
 • spolupráce na projektech strategických priorit

Tým bude rád spolupracovat s člověkem, kterého zajímá neformální vzdělávání, nebojí se přinášet své nápady a úhel pohledu, umí překonávat překážky a je mu příjemná myšlenka spolupráce s různorodou škálou lidí.

V každém případě je potřeba, abys měl/a:

 • velmi dobrou celkovou úroveň angličtiny
 • věk mezi 18 a 30 lety v době trvání stáže
 • chuť učit se novým věcem
 • schopnost pracovat v týmu i samostatně

Odměnou ti bude:

 • kapesné 950€ měsíčně
 • pojištění
 • zpáteční letenky
 • 2 dny dovolené měsíčně
 • kurzy cizího jazyka přes EU online platformu jazykové podpory

Bližší informace o stáži najdeš zde. Pokud tě jedna z možností zaujala, pošli jednostránkový životopis a motivační dopis (s názvem pozice, na kterou se hlásíš) v angličtině na international@skaut.czvolunteer@kapraluvmlyn.cz do 10. 11.! Brzy ti odpovíme a pokud bude vše v pořádku, předáme do Bruselu. Na cestě k přijetí tě bude čekat ještě pohovor, splnění jednoho úkolu a hodnotící pohovor.

Těšíme se na tvou zprávu!

Markéta Byrtusová – koordinátorka mezinárodní spolupráce