Respektující přístup ve skautském oddíle: workshop nabídne tipy, jak na to

Jak v oddíle uplatňovat respektující přístup a nenásilnou komunikaci? Jak začleňovat jedince se specifickými potřebami? Jak si poradit s konkrétními obtížemi ve tvém oddíle? Na tyto a řadu dalších otázek pomůže odpovědět workshop k respektujícímu přístupu, který proběhne první prosincový víkend v Praze.

Na workshopu se podíváme na základní principy, jak respektující přístup ve vedení oddílu uplatňovat. Zaměříme se na práci s nováčky, dětmi i dospěláky a se skautkami či skauty se specifickými potřebami. V druhé části semináře se budeme věnovat aktuální situaci a konkrétním potřebám jednotlivých účastníků. Do přihlášky proto nezapomeň vyplnit svá očekávání, co bys nejvíce potřeboval(a). Seminář bude hodně praktický.

Workshopem vás provede Vít Masopust - Job z odboru Skauting pro všechny.

Termín konání: 4.-5. prosince 2021 (sobota a neděle)

• sobota 4. 12. | 8:30-18:30
  • neděle 5. 12. | 8:30-15:00

Místo konání: Kancelář ústředí Junáka, Senovážné nám. 24, Praha

Účastnický poplatek: zdarma

Témata, kterým se na semináři chceme věnovat (finální program bude na preferencích účastníků):

• pilíře respektujícího přístupu
  • odměny a tresty
  • respektující tým
  • nenásilná komunikace
  • práce s nováčky
  • členové se specifickými potřebami
  • duševní hygiena
  • skautská činnost v době covidových omezení
  • řešení oddílových problémů prostřednictvím bálintovské skupiny

>>> Přihlaš se na workshop <<<

Přihlášky se uzavírají 27. listopadu 2021.

Na semináři bude zajištěná strava a občerstvení pro oba dny. Pro mimopražské je možnost domluvit přespání - zájemci kontaktujte KÚJ (kancelar@skaut.cz).

Seminář pořádáme ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže a s finanční podporou Evropské unie (Operační program výzkum, vývoj, vzdělání) a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Pro více informací se obracej na Kačku Pijáčkovou (katerina.pijackova@skaut.cz)