Registrace na světové jamboree 2023 v Jižní Koreji běží až do konce dubna

Čti, proč a jak se přihlásit! Kontingent Junáka – českého skauta na světové Jamboree 2023 v Jižní Koreji spustil 15. března přihlašování, které běží do konce dubna.

Světové Jamboree je největší mezinárodní setkání skautů a skautek na živo! Koná se pravidelně každé čtyři roky. Nejbližší, které nás čeká, proběhne v srpnu 2023 v Jižní Koreji a je to už druhé světové Jamboree pod taktovkou Jihokorejců. První pořádali tamní skauti a skautky v roce 1991.

Šance vyrazit v rámci kontingentu Junáka – českého skauta za rok v létě na světové Jamboree do Jižní Koreje! Proč by sis to neměl/a nechat ujít a registrovat se?

 • Světové jamboree může každý skaut i skautka na světě zažít z účastnického pohledu jen jednou v životě!
 • Jen na Světovém jamboree máš šanci potkat desetitisíce skautů a skautek z více než 150 zemí světa, zažít jejich kulturu i to, co nás všechny spojuje v jednu velkou skautskou rodinu.
 • Objevíš Jižní Koreu, její přírodu, moderní město, pobřeží žlutého moře, i velmi odlišnou kulturu a kuchyni se všemi neznámými tvary, vůněmi a zvuky!
 • Užiješ si opravdu našlapaný program! Čeká tě experimentování s moderními technologiemi, cvičení zvládání přírodních katastrof, K-pop hudba, budování míru, dobrodružství v horách, na řece i moři, národní jídlo bibimbap a možná se naučíš i unikátní abecedu Hangul.

Co bys měl/a splňovat, abys mohl/a být součástí kontingentu Junáka – českého skauta?

 • řádné členství v Junáku – českém skautu v roce Jamboree
 • Komunikativní znalost anglického jazyka
 • Kompletní vyplnění přihlášky 
 • Reference vedoucího oddílu / střediska, kde je účastník řádně členem
 • Uhrazení účastnického poplatku dle registrační kategorie
 • Účastnický věk: narození v termínu 22. 7. 2005 ⁠- 31. 7. 2009 včetně
 • IST věk: narození před 22. 7. 2005
 • VJO: narození před 22. 7. 2005, čestné prohlášení o čistém trestním rejstříku, dekret Zdravotník zotavovacích akcí výhodou (čeká tě také pohovor)

Operace „K“

Operace „K“ je program organizovaný z iniciativy korejské vlády. Program je určen skautům a skautkám, kteří by se jinak pro své sociální/finanční zázemí nemohli Jamboree účastnit. Těmto účastníkům hradí jihokorejská vláda zpáteční letenku a část účastnického poplatku.

Kapacita pro Operaci „K“ v kontingentu Junáka – českého skauta je 10 míst. Junák - český skaut si vyhrazuje právo na výběr účastníků na základě motivačního dopisu v rozsahu jedné normostrany (ve kterém napíší, proč pro ně není účast bez podpory Operace „K“ možná, a jak si myslí, že splňují podmínku dobrého skautského ducha), a na základě doporučujícího dopisu vedoucího oddílu nebo výchovného zpravodaje k účasti na Jamboree v rámci programu Operace „K“.

Jak na registraci?

Registrace odstartovala 15. 3. 2022 ve 20h na webu jamboree.cz. V záložce Registrace tě bude čekat velké modré tlačítko REGISTROVAT. Odkáže tě na stránku, kam zadáš svůj email a následně ti přijdou přihlašovací údaje do registračního systému. Vyplníš údaje buď jen za sebe, pokud se hlásíš sám/sama nebo za celou patrolu, pokud jsi patrol-leader/ka. Za nějakou dobu ti od nás přijde potvrzení. V případě, že zájem uchazečů bude převyšovat kapacitu kontingentu, Junák – český skaut si vyhrazuje právo výběru účastníků.

Na otázky jsme odpovídali 16. 3. na meetu a  22. 3. na streamu instagram.com/wsjcz. Záznam najdeš zde. Pokud jsi nestihl/a  ani jeden termín a máš dotazy, ozvi se nám na info@jamboree.cz, a zkusíme to společně nějak vyřešit.

Těšíme se na tebe!

Markéta Byrtusová
koordinátorka mezinárodní spolupráce