Prezident Petr Pavel přijal českou výpravu na Světové skautské jamboree a věnoval jí státní vlajku

Prezident republiky Petr Pavel na Pražském hradě přijal zástupce českého kontingentu na Světové skautské jamboree, které v srpnu proběhne v Jižní Koreji. Věnoval jim vlajku, která s nimi na Jamboree poputuje.

Světové skautské jamboree se koná jednou za čtyři roky, do Jižní Koreje zamíří až 60 tisíc skautek a skautů z více než 150 zemí. Junák - český skaut vysílá na jamboree kontingent, který má více než 420 členek a členů ze všech koutů Česka.

Na účastníky Jamboree v Jižní Koreji čeká pestrý program: výlety, hry, sportovní klání, rukodělné dílny, hudební vystoupení a další aktivity zaměřené třeba na aktivní občanství, pomoc druhým, udržitelný rozvoj nebo vědu a techniku. Chybět nebude ani poznávání korejské kultury, přírody a tradic. Jamboree je jedinečná příležitost poznat lidi různých národností, kultur, jazyků a náboženství a zažít, jak moc dokáže skauting propojovat a usnadňovat hledání nových přátel.

Prezident republiky na setkání ocenil význam a roli skautingu v české společnosti. Poděkoval za to, jak skautská výchova vede děti a mladé lidi ke kladnému vztahu k přírodě a k ostatním lidem a dlouhodobě rozvíjí hodnoty demokracie a humanity.

Zástupcům kontingentu předal státní vlajku, která spolu s nimi poputuje na jamboree.

Účastníci setkání s prezidentem republiky, kteří se nyní spolu s ostatními členkami a členy výpravy postupně přesouvají do Koreje, ocenili vstřícnost a zájem prezidenta o skauting i samotnou výpravu a jako dárek Petru Pavlovi předali český skautský šátek a speciální ponožky z kolekce pro nadcházející Jamboree.

Lenka Šablová, asistentka starosty