Přehled nástrojů pro grafiky amatéry, kterými vytvoříte na nábory vlastní letáky, plakáty nebo třeba super grafiku na facebook

O zdrojích a možnostech při tvorbě skautské grafiky existuje na nové Křižovatce řada užitečných textů. A protože před námi je další skautský rok a s ním také nábory, na které se znalost těchto možností hodí, přinášíme toto nasměrování.

Kde najdete návody a veškeré nástroje i pro grafiky amatéry, díky kterým si snadno vytvoříte na nábory vlastní letáky a plakáty, trička se skautským logem, plachty na klubovku, nebo třeba cover na facebook?

Jak začít dělat skautskou grafiku

Čas a úsilí při přípravě oddílových letáčků a příspěvků na sociální sítě může přijít vniveč, pokud výsledek cílové publikum nezaujme. Důvodem obvykle bývají nedostatečné zkušenosti autorů, kteří své výstupy připravují v nevhodných a omezujících programech. V čem tedy začít dělat grafiku? Vše najdete v nové sekci na Křižovatce:

Grafické nástroje aneb jaké mám možnosti

Jak uspořádat efektivní nábor nových členů

Nábor nových členů probíhá nejvíce v září se začátkem školního roku, nicméně do náborových aktivit se můžete vrhnout kdykoliv. Možností je spousta. Vždy je třeba vše předem důkladně promyslet a připravit. A hlavně vědět, jak to dělat správně.

Právě probíhá každoroční celostátní náborová akce. Zaregistrujte svůj nábor a získejte pro svůj oddíl skautské propagační předměty zdarma!

Další informace k Náborům najdete v samostatné sekci Křižovatky.

Dostanete se do ní kliknutím na tento odkaz.

Petra Daněčková (Peťule) redaktorka interní komunikace