Postav tým na Moot 2025

World Scout Moot je akce pro rovery a rangers zaštítěná WOSM, na rozdíl od Roverway je celosvětová. Koná se každé 4 roky vždy v jiném státě. Předchozí ročníky proběhly např. na Islandu, v Keni, na Taiwanu nebo v Mexiku. Posledního islandského Mootu se zúčastnilo 5000 roverů a rangers z celého světa, česká výprava čítala bezmála 50 členek a členů.

Hledáme tým, který by se pustil do organizování kontingentu na Moot 2025. Jestli nad tím alespoň trochu uvažuješ, čti dál!

Akce se bude konat 25. 7. - 3. 8. 2025 v Portugalsku, jde tedy o 10 dní v létě. Velikost kontingentu očekáváme 50 - 100 účastníků ve věku 16 - 22 let a International Service Team + Contingent Mgt Team starší 22 let. 

Více informací se o akci dozvíte zde: https://engagewithmoot.pt/

Cíle akce: 

 • Organizace kontingentu na Moot 25, vč. logistiky a propagace
 • Reprezentace ČR a Junáka - českého skauta na Mootu 25
 • Motivace členů kontingentu pro další práci pro Junák - český skaut
 • Zapojení mladších účastníků do vedení kontingentu a související předání zkušeností

Cíle akce může tým upřesnit/​doplnit po domluvě s odpovědným zpravodajem.

Nabídku podpory od ústředí a odborů VRJ pro budoucí tým nalezneš v Podpora a požadavky ústředí pro VELKÉ akce. Nemusíš se bát naplno ji s týmem využít! Zahraniční odbor nabízí podporu a konzultaci k cílům akce a dalším oblastem. Otevřená je i možnost setkání potenciálních týmů se Zahraničním odborem ještě před podáním přihlášky i v průběhu příprav. Stejně tak je možné se s obecnými otázkami a žádostmi o konzultace obrátit na Odbor velkých akcí (OVA – velkeakce@skaut.cz).

A co bychom my chtěli od Vás? Skvělou angličtinu, zkušenosti s organizováním velkých akcí a vedením týmu. 

Bližší informace naleznete zde

Přihlášku, obsahující identifikaci kandidáta a odpověď na otázky níže, je potřeba zaslat nejpozději do 31. ledna 2023 na adresu international@skaut.cz. Je možné přiložit i základ projektu akce, který shrne základní představu o organizování kontingentu.

Těšíme se na tvou zprávu!

Vojtěch Olbrecht – Fišer 

zahraniční zpravodaj Výkonné rady Junáka – českého skauta

Otázky pro přihlášku:

 1. Identifikace kandidáta: jméno, příjmení, přezdívka, kontakt (tel, email), středisko.
 2. Jaké jsou Tvé zkušenosti s vedením týmu nebo větší akce v Junáku nebo i mimo něj?
 3. Zúčastnil/​a ses někdy velké skautské akce, nebo ses podílel/​a na jejím organizování (jaké)?
 4. Proč by ses chtěl podílet na pořádání kontingentu Mootu 2025?
 5. Chtěl/​a bys nějak rozšířit současnou představu o kontingentu na Moot?
 6. Pokud už máš nějakou představu o složení organizačního týmu akce a jeho složení, klidně ji přilož.
 7. Proč tě zaujal zrovna Moot?
 8. Pokud bys nebyl/​a vybrán/​a vedoucí/m kontingentu na Moot, chtěl by ses podílet alespoň na práci v týmu nebo jiné akci v budoucnu?