Pojeď na seminář Tváří v tvář klimatické změně v březnu 2023

Jak má skautské hnutí reagovat na klimatickou změnu? Jak se mají změnit výchovné aktivity a program skautských oddílů? O tom jsme poslední dva roky debatovali v několika pracovních skupinách. Zajímá vás, k čemu jsme dospěli? Jsme připraveni se o to podělit.

Jak to tak bývá u složitějších věcí, nejde to popsat do dvou vět, a proto jsme na to téma připravili víkendový seminář.

Jeden den bude naplněn ukázkami konkrétních aktivit , které budete moci okamžitě použít v oddílové činnosti. Zároveň nám tyto aktivity poslouží jako materiál pro společnou diskusi o tom, jak náš program dělat tak, abychom připravili děti na transformaci společnosti a nám se přitom nezavařily hlavy vymýšlením zcela nových věcí. Máme pro vás dobrou zprávu: Pro klimatickou krizi nepotřebujeme revoluční změnu výchovných nástrojů, “jen” vědomé používání určitých principů. Především je třeba o problému mluvit. Chceme se bavit i o tom, jak v oddílech pracovat s emocemi a jak budovat psychickou odolnost (naši vlastní i dětí).

Přijeďte, odzkoušejte si na sobě samých naše aktivity a postupy a pojďme diskutovat, jak má vypadat skauting v 21. století.

Tváří v tvář klimatické změně 2023:

  • 10.-12.3. 2023 
  • Kaprálův mlýn (Ochoz u Brna)
  • Počet účastníků: 80 
  • Určeno pro oddílové vedení, vzdělavatele a výchovné zpravodaje.
  • Minimální věk: 15 let.

Chceš dostat email, jakmile spustíme přihlašování? Vyplň nám krátký dotazník.

Seminář připravují a k účasti zvou zástupci Ekoodboru, odboru Skauti na Zemi, Skautského institutu, SEV Kaprálův mlýn a také nadšenci z náčelnictva.

- - -

Akci pořádá Junák – český skaut, z. s. ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže.