Pojeď na letní kurz Ad Futurum – jak vychovávat pro nejistou budoucnost 

Pracuješ s holkami a kluky v oddíle nebo roverském kmeni? Lámeš si hlavu, jak je co nejlépe připravit na nejistou budoucnost? Stačí dělat “dobrý skauting”? Co znamenají aktuální výzvy pro skauting? 

Ve Skautském institutu věříme, že je možná výchova, která pracuje s tím, že budoucnost je nejistá, a která zároveň posiluje naději a aktivitu. Proto jsme připravili nekvalifikační, ale přesto důležitý kurz o výchově pro nejistou budoucnost. Jsme připraveni vám ukázat principy, postupy i konkrétní využitelné aktivity a být parťáky, kteří ti pomohou rozmyslet a naplánovat, jak ve vašich podmínkách začít připravovat děti na budoucnost, i když ji neumíme předpovědět.

Přijeď v termínu od 23. 8. do 29. 8. 2024 na Skautské středisko ekologické výchovy Kaprálův Mlýn (nedaleko Ochozu u Brna) a zúčastni se letního kurzu Ad Futurum. Potkáš zde dalších 19 lidí, nejen ze skautskéh prostředí, kteří chtějí být dětem těmi nejlepšími průvodci, jakými být mohou.

Na akci bezprostředně navazuje Veletrh ekologické výchovy (29. 8. –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 1. 9.) a doporučujeme vyhradit si čas i na něj. Potkáš dalších šest desítek zapálených a inspirativních lektorů a tvůrců environmentálně-výchovných programů a zažiješ spoustu podnětných debat a přednášek.

Cena pro registrované členy: 3 500 Kč (ubytování, strava, program).

Co očekávat od programu?

  • Zažijete reflektovanou ukázku uceléného programu, který bude postihovat různá témata spojená s environmentální krizí a rozvíjet kompetence potřebné pro transformaci společnosti.
  • Budete mít příležitost diskutovat se zajímavými hosty na různá témata: práce s emocemi, posilování osobní odolnosti, možné scénáře budoucnosti, jak vše spojit s výchovnými nástroji, které již dnes používáte. 
  • Zamyslíme se, jak vše spojit se stezkami a dalšími nástroji.
  • Budeme řešit, jak posilovat aktivní občanství a jak se dá způsobit společenská změna.
  • Nebude chybět sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe.
  • Účastníci si sestaví plán zapojení tématu klimatické změny a transformace společnosti do své běžné činnosti, ať už v oddílu nebo ve své třídě.

Přihlásit se můžete zde.

Těší se na vás tým kurzu

Dalibor Naar - Nemo (Skautský institut),
Marta Veselá - Kohi (Skautský institut),
Martin Rexa (Skauti na Zemi),
Jan Lengál (Skaut na Zemi)