Podívejte se na přehled poskytnutých finančních prostředků za rok 2022

Nejvýznamnějším poskytovatelem dotací pro Junák – český skaut je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které poskytlo dotaci ve výši 52 200 000 Kč. V roce 2022 se Junák – český skaut také zapojil do výzvy MŠMT určené na pokrytí nákladů na úhradu energií v celkové výši 6 090 742 Kč. Nižším organizačním jednotkám byla rozdělena dotace ve výši 42 903 801 Kč.

Junák – český skaut v roce 2022 získal od společnosti ČEPS podporu z Dárcovského programu ve výši 1 200 000 Kč. Cílem byla podpora základen, středisek a oddílů na vybavení jak investičního tak neinvestičního charakteru.

Junák - český skaut se v roce 2022 zapojil také do Výzvy na podporu volnočasových pohybových aktivit organizací pracujících s dětmi a mládeží na rok 2022. Věcným zaměřením a účelem této výzvy bylo pokrytí nákladů na úhradu energií souvisejících s provozem prostor sloužících pro volnočasové pohybové aktivity dětí a mládeže.

Více najdete v tomto článku včetně tabulky s přehledem poskytnutých finančních prostředků za rok 2022.

Zuzana Vaidová
koordinátorka dotací