Kam pojedu na roverskou akci? Využij online roverský kalendář

Chceš se potkávat s dalšími rovery a rangers a obohatit svůj roverský program, inspirovat se, posunout své hranice? Roverské akce jsou pro to skvělá příležitost a hodí se o nich vědět. Přinášíme důležitou novinku: roverský diář již nebude tištěný, má však svou aktualizovanou online podobu! Objev ji.

Něco končí...

Roverský diář v tištěné podobě chodil jako příloha říjnového čísla časopisu Roverský kmen. Letos, po dohodě s Roverským odborem a Tiskovým a distribučním centrem Junáka tištěný A6 notes nepřijde, a to z následujících důvodů:

 • Při analýze současných roverských nástrojů u diáře vyšlo najevo, že jeho návaznost na aktuální roverské kompetence je malá.
 • Z ankety na SkautFóru a Discordu se ukázalo vcelku shodně, že je diář využíván zhruba jen čtvrtinou uživatelů. Domněnky o tom, že cílová skupina již velmi mámo používá papírové diáře, nebo aspoň nabízený formát, se tím spíše potvrdily. 
 • Vzhledem k tomu, že nemalé množství jich zůstává nevyužito a aktuální situace na trhu s papírem je velmi špatná (ceny jdou prudce nahoru, papír je nutné objednávat s velkým časovým předstihem) jsme se rozhodli, že z ekonomických i ekologických důvodů distribuci zastavíme. 

Přesto však o nabídku roverských akcí z diáře nepřijdeš. Můžeš k tomu využít online kalendář.

Máš-li rád/​a svůj papírový formát, do svého diáře si roverské akce jednoduše přepiš. Čti dál, kde si akce dohledáš. 

... a něco nového začíná

Kde jinde se zorientovat v roverské nabídce, než na Roverském rozcestníku. Právě tam mimojiné najdeš záložku Kalendář, kde jsou aktualizované roverské akce i kurzy. Uvidíš tam nabídku aktuálního měsíce, nebo se lze proklikat měsíci následujícími. 

Přidej akci do kalendáře

Akci můžeš přidat i ty sám. V záložce Přidat akci najdeš červené tlačítko Chci přidat akci do kalendáře. Vyplníš pár slov, jednou klikneš v google formuláři a je to! O tvé akci se bude rázem vědět. Může být celostátní či regionální. Může jít o akci zážitkovou, vzdělávací, setkávací, ...

Využij příležitosti a pozvi rovery a rangers třeba na svou šifrovačku, ples nebo kurz. 

Přidej si kalendář do svého google kalendáře

Všechny akce se propisují i do sdíleného google kalendáře. A ten si můžeš jednoduše přidat mezi své kalendáře a mít tak vše po ruce! Stačí v záložce Přidat akci kliknout na šedé tlačítko Chci si přidat kalendář a dostaneš se do svého google kalendáře, kde odsouhlasíš přidání.

 -

Oživ svůj rok roveringem!

Vykroč do nového skautského roku s plánem akcí, které navštívíš. A nebo které sám zprostředkuješ ostatním!

3 jednoduché důvody, proč jsou roverské akce dobrý nápad

Získáš:

 • nové kontakty

  • Koho potkáš letos? Nové kamarády, partnery, nebo chybějící roverské společenství? 
 • novou inspiraci

  • Zajímá tě, jak na roverský program, jak to dělají jinde, nebo jak tvořit akce? 
 • nové zkušenosti

  • Co vše se člověk učí na akci či kurzu? Formuje mimo uzavřenou bublinu své skupiny jiné znalosti, dovednosti a postoje. A o to v roveringu jde: vyhlédni za obzor!

- - -

Za Roverský odbor a programový tým ústředí

Markéta Musilová - Blecha