Nemělo by tě minout: nové roverské materiály a webový rozcestník, kde vše najdeš

Rovering je důležitou výchovnou kategorií pro naplnění poslání skautské výchovy. Neztrácíme ho někdy až přespříliš ze zřetele? Rovering v 15 bodech ti shrne vše důležité, roverská metodika dá kompletní obrázek, První (k)roky roverského kmene ti pomohou se začátky. To a další užitečné materiály a funkce pro rovering najdeš na jednom místě: roverském rozcestníku ROVERNET.CZ.

Dorůstají vám v oddíle nebo na středisku skautky a skauti do roverského věku? Je většina vaší oddílové rady v roverském věku? V obou případech vás nemá minout stručný a přehledný materiál Rovering v patnácti bodech. Jeho pročtení vás bude stát 10 minut a ty se vám bohatě vrátí. Připomene cíle roverské výchovy, popíše možnosti mladších i starších RR, ale také roli těch, kteří je na cestě provází. Nabídne přehled dalších zdrojů, kde lze o roveringu načerpat víc informací i inspirace.

Rovering v 15 bodech KE STAŽENÍ

Jedná se o výtah klíčových věcí z roverské metodiky Rovering – putování ke skautské dospělosti, který dá základní a rychlý přehled o tematice všem důležitým hráčům na roverském poli. Těmi jsou zejména starší roveři, vedoucí roverů a tahouni roverských společenství, ale také vedoucí oddílů a středisek nebo roverští zpravodajové. 

Roverská metodika je zatím vydána pouze elektronicky a je k dispozici pro vaši zpětnou vazbu (již jen pár dní). Pak teprve obsah vyladit a metodiku vytisknout jako jedno z rozšíření chystaného handbooku pro vedoucí skautských oddílů.

Vše na jednom místě!

Stalo se ti, že jsi hledal/a, kdy se konají roverské akce? Nebo kurzy? Nebo tě zajímalo, jaké roverské výchovné nástroje jsou k dispozici? Nyní máš již vše po ruce! Na stránce Rovernet.cz najdeš odkaz na všechny důležité věci týkající se roveringu.

A co že tu všechno najdeš?

Za roverský odbor a programové oddělení ústředí

Markéta Musilová – Blecha