Největší analýza skautských časopisů za posledních 20 let. Řekni, co si o nich myslíš a vyhraj špičkový 4K dron či skautský klobouk

Posvítíme si na skautské časopisy. Tvůj názor je pro nás důležitý!

Ať už jsi benjamínek, už nějaký ten rok skautuješ, nebo máš úctyhodný věk, zuby moudrosti a první zlatý vlas děda vševěda. Za vyplnění dotazníku můžeš získat špičkový 4K dron či tradiční skautský klobouk.

Zapoj se tak, že do 15. 2. 2023 do půlnoci vyjádříš svůj názor v dotazníku. Uvař si čaj a věnuj nám dvacet minut času. Díky tobě i ostatním skautům a skautkám pak budeme vědět, jakým směrem se budou skautské časopisy ubírat.

Navíc, když budeš mít štěstí a budeš vylosován/​a, můžeš získat super odměnu. Máme připraven špičkový 4K dron (věnovala společnost Vodafone) a jeden tradiční skautský klobouk. Šanci na výhru má každý, kdo vyplní dotazník, bez ohledu na věk.

Doba potřebná k vyplnění dotazníku je zhruba 20 minut. Uvař si čaj, nachystej sušenky a pusť se s chutí do práce. Dotazník otevřeš pomocí tohoto odkazu: https://skaut.cz/​analyza

Cílem analýzy je zjistit, jak dobře skautské časopisy dnes plní své cíle a zda jsou užitečným a efektivním nástrojem komunikace, vzdělávání a podpory sounáležitosti organizace. Dále pak vědět, jaké jiné nástroje je pro dosahování takových cílů vhodné využít. Výkonné radě a Náčelnictvu výsledky analýzy pomohou informovaně rozhodovat o případných změnách.

Důležité informace k vyplňování

1. Dotazník je určen pouze pro členky a členy Junáka - českého skauta a rodiče skautujících dětí. Nikoli pro neskautskou veřejnost.
  2. Pokud nejsi skaut, ale časopisy znáš, dej nám zpětnou vazbu k časopisům na e-mail ondrej.turek@skaut.cz
  3. Každý může vyplnit dotazník sám za sebe pouze jednou.
  4. Rodiče dětí mohou vyplnit dotazník spolu s každým svým dítětem i jedenkrát sami za sebe, jsou-li členy organizace.
  5. V případě, že vám v dotazníku něco chybí, nebo nám chcete sdělit něco dalšího, využijte e-mail
  6. ondrej.turek@skaut.cz

Tipy pro vedoucí

Dotazník je možné vyplnit s dětmi během oddílové akce (schůzka, výprava…). Můžete se pobavit o tom, jaké aktivity byste v případě výhry dronu mohli v oddíle uspořádat. Co třeba vyfotit svůj tábor z výšky? Jen se před akcí ujisti, že dítě už dotazník nevyplnilo. Každý ho může vyplnit pouze jednou.

Níže uvedený QR kód můžeš vytisknout a pověsit ho na oddílovou nástěnku či do oken klubovny. Díky němu se všichni skauti a rodiče skautujících dětí dostanou k vyplňování dotazníku jednoduše přes chytrý telefon. Originál obrázku najdeš zde. Velká část členek a členů Junáka - českého skauta dostává výzvu k vyplnění dotazníku na e-mailovou adresu, kterou uvedli ve skautISu.

Co se bude dít po skončení sběru dat

Sociologická agentura zpracuje data a shrne důležité poznatky. Výsledky průzkumu představíme Výkonné radě a Náčelnictvu. Výsledky zveřejníme i na Zpravodajství. Následně se vedení organizace bude zabývat konkrétními kroky, které bude vhodné na základě proběhlé analýzy v případě skautských časopisů podnikat.

Výzva k šíření dotazníku

Mnohokrát děkujeme za za vyplnění dotazníku, kde se podělíš o svůj názor. Určitě řekni i dalším skautům o této analýze, kde je možné vyhrát špičkový DJI dron či tradiční skautský klobouk. Zapojit se mohou nejmladší i dospěláci.

Kdo analýzu zpracovává?

Projekt byl zadán Výkonnou radou a probíhá ve spolupráci se sociologickou agenturou Behavio. Koordinačně analýzu řídí TDC, konkrétně Tomáš Slavík – Fred, Jan Dočekal – Lupen, Ondřej Turek – Opičák a Kateřina Zavřelová – Káťa.

Za Výkonnou radu
Petr Vaněk – Permi
místostarosta a zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

Za TDC