Navždy nás opustil bratr Jiří Večeřa - Rolf. Vzpomeňte na něj spolu s námi

S lítostí oznamujeme, že nás ve čtvrtek 19. května ve věku 64 let navždy opustil bratr Jiří Večeřa - Rolf. Během svého skautského působení vedl oddíl, středisko, zastával činovnické funkce na okrese i kraji, byl aktivním vzdělavatelem. Bratře Rolfe děkujeme za Tvoji skautskou službu!

Bratr Jiří Večeřa - Rolf působil v Junáku od roku 1968. Po znovuobnovení organizace v roce 1989 vedl deset let 6. oddíl skautů Havrani v Havlíčkově Brodě. Byl výchovným zpravodajem střediska Bobříci Havlíčkův Brod a později i středisko vedl a na okrese působil jako výchovný zpravodaj, tiskový zpravodaj a naposledy jako předseda revizní komise (do dubna 2008). Absolvoval ELŠ a do roku 2002 byl jejím příležitostným instruktorem. Přednášel na několika čekatelských i vůdcovských kursech (ČLK Corda, ČLK Sursum aj.). Několik let připravoval stránky pro vůdce v časopise Skauting a působil v jeho redakční radě.

Poslední rozloučení s bratrem Rolfem proběhne v pátek 3. června v 11 hodin ve smuteční obřadní síni v Havlíčkově Brodě. Parte je k nahlédnutí zde.

Pokud jste bratra Rolfa znali, vzpomeňte na něj spolu s námi.

Lenka Šablová, asistentka starosty