Jak jste na tom u vás? Mapa ukazuje, kde všude už byl workshop k družinovému systému

Skoro tisícovka účastníků již workshopem k posílení družinového systému prošla. Podívej se, kde všude akce proběhla. Lektoři a lektorky již navštívili všechny skautské kraje až na jeden. Některá bílá místa na mapě možná můžeš doplnit i ty. Posílíš váš region dalším workshopem?

Vytvořili jsme mapu, která ilustruje, jak se snaha posílit družinový systém skrze workshopy daří. Některá střediska si workshop k sobě pozvala již dvakrát. Někde je vzdělávání napříč okresem docela zaopatřené, jinde jsou mezery větší.

Co všechno workshop nabízí? Posílíš oddíl!

Workshop nabízí koncentrovaný a lektorem vedený čas, zaměřený na konkrétní situaci ve vašem oddíle. Ať už družinový systém máte na vysoké úrovni, nebo ho u vás z různých důvodů nemáte funkční, workshop nabídne cesty, jak posunout oddíl k ještě lepšímu fungování. Čas strávený s tvou oddílovou radou bude bohatě zhodnocen. 

Workshop o družinovém systému je něco, co jsme hrozně dlouhou dobu potřebovali, dozvěděli jsme se jak mnoho věcí dělat efektivněji a líp.
~ ze zpětných vazeb z workshopů

Odneseš si cennosti (materiální i nemateriální)

Mnoho podnětné inspirace, dobití baterek pro další práci v oddíle.
[...] uvědomění si, co je to družinový systém, a nastartuje spoustu otázek a diskuzí, které by jinak nezačaly.
Kvalitně strávený čas s oddílovou radou s možností reflexe nad naší činností.
~ ze zpětných vazeb z workshopů

Kromě toho odejdeš s plánem v ruce, na kterém se tví parťáci shodnou, a to je důležitý základ úspěchu. Veškeré materiály z workshopu si můžeš odnést třeba v plátěné tašce nebo poznačené v notesu, na kterém se blyští duhová samolepka. → Každý účastník či účastnice workshopu si může vybrat jeden z těchto upomínkových předmětů a připomínat si tak společnou snahu celého hnutí “Posílit družnový systém”. Schválně, už si viděl na skautské akci někoho s touto taškou či samolepkou? 

Workshop už chceš, ale nevíš: 

... jak na to?

Vše k organizaci najdeš na webu www.druzina.skaut.cz. Chceš-li si rovnou vybrat termín, podívej se na Termíny konání. Pokud je vás aspoň 15 (starších 15 let), stačí se na konkrétní termín přihlásit skrz web v Přihlášení. Nebo si o workshop napiš na druzina@skaut.cz. Na všem se pak domluvíme a lektoři a lektorky přijedou přímo za vámi. 

... zda je vás dost?

Využij příležitosti potkat se s dalšími mimo vaši oddílovou radu! Zeptej se na středisku, nebo podej dotaz na okrese či kraji. A co využít sociální sítě? Zeptat se můžeš na SkautFóru a nebo v nějaké vaší regionální skupině. 

Případně neváhej využít i sdílené tabulky, kam můžeš dopsat svou poptávku, či nabídku

... zda se to hodí pro vaši oddílovou situaci?

Workshop je koncipován pro všechny případy. A potvrzují to i zpětné vazby od účastníků. Každý si odnese to, co zrovna potřebuje!

Máš další otázky?

Mrkni na FAQ, případně nám napiš.

Budeme se těšit!

Za programový tým
Markéta Musilová - Blecha