Korzo Národní 2024: Hledáme koordinátory a pomocníky, zveme na program

I letos chceme 17. listopadu na Národní třídě postavit malý skautský tábor, oslavit Den boje za svobodu a demokracii a představit skauting návštěvníkům Korza. Hledáme několik skautských dobrovolníků, kteří se ujmou příprav a realizace akce na místě. A samozřejmě vás zveme k oslavě tohoto krásného svátku!

Nabízíme role v organizačním týmu

I tentokrát bychom chtěli akci svěřit do rukou dobrovolnického týmu, který ji vezme za svou a postará se o komunikaci a koordinaci dobrovolníků, logistiku a programovou náplň.

Koho hledáme?

Koordinátora dobrovolníků už máme, ale hledáme další dva klíčové členy týmu:

1. Koordinátor/​ka logistiky

Tedy někoho, kdo se postará o to, aby vše klaplo po praktické stránce – zajistí potřebný materiál i dovoz, postará se o stavbu skautského městečka, zkoordinuje bourání a nakládání.

2. Koordinátor/​ka programů

Tedy někoho, kdo se s týmem dobrovolníků bude věnovat vymýšlení a realizaci aktivit pro malé i velké návštěvníky Korza. Máme spoustu zkušeností z předchozích let, které Ti rádi předáme!

Proč se zapojit?

• Získáš cenné zkušenosti s organizací významné akce a odneseš si tipy pro pořádání akcí pro veřejnost.
  • Seznámíš návštěvníky Korza s tím, co nás všechny spojuje – se skautingem.
  • Seznámíš se s dalšími skauty a skautkami.

Jak se přihlásit? Pokud máš o některou z dobrovolnických pozic zájem, napiš nám na komunikace@skaut.cz. Těšíme se!

Komunikační tým nabízí podporu

Rozhodně vás v tom nenecháme samotné – poradíme, zprostředkujeme vám informace a tipy a nabídneme propagační materiály. Akci navíc dlouhodobě koordinovala naše tisková mluvčí Bára L. Trojak, která vám ráda poskytne potřebné know-how.

Co pro vás můžeme zajistit:

• Konzultace
  • Nápady a tipy na aktivity
  • Propagační materiály o skautingu
  • Malé skautské odměny k rozdávání

Buď součástí dobrovolnického týmu

Necítíš se na roli koordinátora/​ky? To vůbec nevadí! Můžeš se zapojit i jinak. Uvítáme různé druhy pomocných rukou. Stačí vyplnit tento formulář, aby se na tebe mohli koordinátoři obrátit.

Pomoc bude potřeba například při stavbě a bourání podsad, přípravě aktivit i jejich realizaci, stání čestné stráže, hlídání vybavení, provádění návštěvníků, nebo třeba při hudebním doprovodu či focení.

A jestli máš jakékoliv doplňující dotazy, neváhej se ozvat Jindrovi, který se bude starat o dobrovolníky, na email janca@skaut.cz.

Pomoz nám výzvu sdílet

Rádi bychom, aby se o naší akci dozvědělo co nejvíce skautů a skautek. Pomoz nám šířit tuto výzvu ve svém oddílu, středisku či mezi skautskými přáteli. Za každé sdílení ze <3 děkujeme!

Chystáš se na Národní třídu vyrazit jen za oslavami?

Pak se Ti bude hodit tento malý harmonogram:

• 10:00: začátek aktivit ve stanovém městečku
  • 13:00 společné zpívání skautské hymny (následuje po státní hymně, v prostoru mezi pamětní deskou a Bageterií Boulevard
  • 16:00 – 17:00 a 17:30 – 18:00 zpívání u “táboráku” (během pauzy se můžeš těšit na Modlitbu pro Martu)
  • 20:00 společná skautská večerka

Těšíme se na všechny, kdo se přidají a společně s námi oslaví tento významný den!
Za skautský komunikační tým
Bára L. Trojak a Hana Kolářová