Kontingent na Světové skautské jamboree 2027 hledá své vedení - přihlašování do 6/11/2024

Světové skautské jamboree 2027 proběhne v Polsku v termínu 30.7. - 8.8.2027. Láká tě být u toho a to rovnou jako vedoucí kontingentu? Napadá Tě někdo další, kdo by do toho šel s tebou? Potom čti dále - podrobnosti a informace k přihlášení nalezneš v tomto článku.

Světová skautská jamboree (World Scout Jamboree - WSJ) se pořádají jednou za čtyři roky již od roku 1920 a poslední se uskutečnilo v roce 2023 v Jižní Koreji. 26. ročník se bude konat v termínu 30.7. - 8.8.2027 a to v Polsku, ve městě Gdaňsk. Předpokládaná velikost kontingentu Junáka - českého skauta je 300-900 účastníků a zúčastnit se mohou skauti a skautky, kterým bude v době konání 14-17 let.

Na místě se setkají skauti a skautky se svými vrstevníky z mnoha různých zemí. Světové skautské jamboree má za cíl podporovat sounáležitost skautského hnutí, vědomí jeho celosvětovosti, utvářet celosvětová přátelství, výměnu zkušeností a mnohé další.

Český kontingent povede vedoucí kontingentu, na kterého tímto Výkonná rada vypisuje výběrové řízení. Přihlásit se do něj můžeš podle informací níže. Vedoucí kontingentu si k sobě zpravidla stanovuje Contingent Management Team.

Co od vedení českého kontingentu na WSJ 2027 očekáváme?

Co bude úkolem vedení kontingentu?

• Organizace kontingentu na WSJ, vč. logistiky a propagace
  • Reprezentace ČR a Junáka - českého skauta na WSJ
  • Motivace členů kontingentu pro další práci pro Junák - český skaut
  • Zapojení mladších účastníků do vedení kontingentu a související předání zkušeností
  • Podrobnější informace k nahlédnutí ve schváleném zadání ZDE

Jak Tě budeme během příprav podporovat?

Nabídku podpory od Kanceláře ústředí a odborů Výkonné rady Junáka - českého skauta pro budoucí tým najdeš v Podpora a požadavky ústředí pro VELKÉ akce. Nemusíš se bát naplno ji s týmem využít! Zahraniční odbor nabízí podporu a konzultaci k cílům akce a dalším oblastem. Otevřená je i možnost setkání potenciální/ho vedoucí/ho a členů org. týmu se Zahraničním odborem ještě před podáním přihlášky i v průběhu příprav (ozvi se na international@skaut.cz).

Jak se přihlásit?

Stačí zaslat odpovědi na následující otázky nejpozději do 6.11.2024 na international@skaut.cz.

• Identifikace kandidáta: jméno, příjmení, přezdívka, telefonický a emailový kontakt
  • Jaké jsou Tvé zkušenosti s vedením týmu v Junáku - českém skautu a mimo něj?
  • Zúčastnil/​a ses někdy velké skautské akce nebo ses podílel/​a na jejím organizování? Jaké?
  • Proč by ses chtěl/​a podílet na organizování kontingentu WSJ 2027?
  • Máš už nějakou představu o složení organizačního týmu akce?
  • Jakou velikost kontingentu by sis představoval/​a?
  • Pokud bys nebyl/​a vybrán/​a jako vedoucí kontingentu na WSJ 2027,měl/​a by jsi zájem o spojení s vedoucí/m kontingentu pro diskuzi o tvém případném zapojení do týmu?

Těšíme se na Tvé odpovědi!

Vojtěch Olbrecht – Fišer Zahraniční zpravodaj Výkonné rady Junáka – českého skauta

Eliška Siblíková - Twiggi Koordinátorka pro kontingenty