Klimavíkendovky: využij šanci být jedním z prvních účastnických oddílů

Klimatická změna a proměna české krajiny je obří výzva. Přemýšlíš, jak ji v oddíle uchopit? Tak to se rozhodně začti do nabídky klimavíkendovek na ekologických farmách.

Se Skautským institutem se pouštíme do krajiny po hlavě. Postupně zveřejňujeme pořad Krajina v našich rukou o jejích největších problémech. Cílem je pomáhat oddílům nalézat jejich vlastní aktivní způsob, jak s problémy krajiny bojovat. A přesně k tomu složí i další aktivity, především právě teď úplně poprvé nabízené Klimavíkendovky.

Víkendovky pro celé oddíly (ideálně kolem 20 účastníků ve věku skautů a skautek + vedoucí) budou probíhat na farmách, kde se hospodaří s ohledem na budoucnost, kde se dbá na zlepšování stavu krajiny. Program, který je na víkend připraven, obsahuje vzdělávací hry, setkání s farmářem, praktická pomoc při péči o krajinu (například výsadba stromořadí) a také debata o tom, co můžeme jako skauti ve svých oddílech dělat pro zlepšení zdraví krajiny.

Pilotní ročník je otevřen pro 4 oddíly. Program proběhne v termínech:

  • 25.-27. června Jihomoravský kraj (Kaprálův Mlýn)
  • 17.-19. září (Plzeňský kraj, Farma u Hrušků, Manětín)
  • 1.-3. října (Liberecký kraj, Statek Vodňanský, Blíževedly)
  • 15.-18. října (Pardubický kraj nebo Vysočina nebo Královehradecký kraj, místo upřesníme)

Kdo dřív přijde, ten dřív bere, a to konkrétně tady!

Klimatická změna a proměna české krajiny je obří výzva. Přemýšlíš, jak ji v oddíle uchopit? Tak to se rozhodně začti do nabídky klimavíkendovek na ekologických farmách.

Se Skautským institutem se pouštíme do krajiny po hlavě. Postupně zveřejňujeme pořad Krajina v našich rukou o jejích největších problémech. Cílem je pomáhat oddílům nalézat jejich vlastní aktivní způsob, jak s problémy krajiny bojovat. A přesně k tomu složí i další aktivity, především právě teď úplně poprvé nabízené Klimavíkendovky.

Víkendovky pro celé oddíly (ideálně kolem 20 účastníků ve věku skautů a skautek + vedoucí) budou probíhat na farmách, kde se hospodaří s ohledem na budoucnost, kde se dbá na zlepšování stavu krajiny. Program, který je na víkend připraven, obsahuje vzdělávací hry, setkání s farmářem, praktická pomoc při péči o krajinu (například výsadba stromořadí) a také debata o tom, co můžeme jako skauti ve svých oddílech dělat pro zlepšení zdraví krajiny.

Workshopy

Další aktivitou jsou online workshopy pro oddílové vedoucí, na kterých budeme společně řešit, co lze ve věci klimatické změny s oddílem dělat a jak postupovat.

Nejbližší termín workshopu je 26. 5. v 18 hodin a i na ten se můžete přihlásit tady.

Patronáty

Způsobem péče o krajinu, který nabízíme už dva roky, jsou Patronáty – dlouhodobá starost o konkrétní cennou lokalitu ve vašem okolí pod vedením zkušeného a odborného průvodce. Bavilo by vás se o tom kousku přírody dozvědět víc – jaké rostliny a živočichové tu žijí a co lze udělat pro jejich podporu? Aktuálně máme kapacitu pro několik nových oddílů, především v Praze. Ozvěte se nám do 30. května! Více o nás najdete tady.

Za Skautský institut Nemo, Petra a Mravenec  patronaty@skautskyinstitut.cz