Jak rozvinout respektující přístup v oddíle? Workshop nabízí tipy a konkrétní techniky

Začátek školního roku s sebou nese i začátek roku skautského. A právě rozjezd oddílové činnosti je důležitou a mnohdy nejtěžší částí skautské roku. Jak se to na začátku nastaví, tak se to často i “táhne” – proto je dobré vykročit tou správnou nohou.

řijď na workshop na rozvíjení vztahů v oddíle zakotvený v respektujícím přístupu a nenásilné komunikaci. Na semináři se podíváme na základní principy, jak respektující přístup ve vedení oddílu uplatňovat. Zaměříme se na práci s nováčky, dětmi i dospěláky a se skautkami a skauty se specifickými potřebami. 

V druhé části semináře se budeme věnovat aktuální situaci. Společenský a tedy i skautský návrat k předpandemickému stavu nejspíš nikdy nenastane, proto si povíme o možnostech toho, jak se adaptovat, nezbláznit se z toho a skautovat s radostí. 

Seminář bude hodně praktický, šitý na míru vašim potřebám. Do přihlášky proto nezapomeň vyplnit své očekávání, co bys nejvíce potřeboval(a). 

Počítáme s obědem pro účastníky a malým pohoštěním během dne.

Možnost přespání na skautské základně Celnice. Bližší dotazy na: katerina.pijackova@skaut.cz.

Termín konání: 28.-29. 8. 2021 (sobota a neděle) 

Místo konání: Kancelář ústředí Junáka, Senovážné nám. 24, Praha 

Účastnický poplatek: zdarma

Témata, kterým se na semináři chceme věnovat (finální program bude na preferencích účastníků):

  • pilíře respektujícího přístupu
  • respektující tým
  • práce s nováčky
  • členové se specifickými potřebami
  • duševní hygiena
  • pocovidový návrat ke skautské činnosti

>>> Přihlaš se zde <<<

Seminář pořádáme ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže a s finanční podporou Evropské unie (Operační program výzkum, vývoj, vzdělání) a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

Jaroslav Petřík – Australan

koordinátor výchovných zpravodajů