Jak rozvíjet kritické myšlení? Prolistujte si aktuální číslo časopisu Skauting

Říjnové číslo Skautingu se věnuje dovednosti, podle nás pro dnešní dobu naprosto nezbytné – kritickému myšlení. Jak k němu vést holky a kluky v oddíle a společně s nimi si osvojovat schopnost zorientovat se v informacemi přehlceném světě, ale přitom být stále schopni si navzájem naslouchat, přijímat odlišné perspektivy druhých a dělat pečlivě promyšlená rozhodnutí?

Odpověď se snažíme nabídnout v sérii teoretických a metodických článků, ale také připravených programů, které snad roli kritického myšlení ve skautské výchově vystihují nejlépe – které můžete rovnou vzít a vyzkoušet, třeba na příští oddílové schůzce. Kromě hlavního tématu se s místostarostkou Rozárkou ohlížíme za projektem začleňování ukrajinských dětí do skautských oddílů, představujeme revidovaný roverský program a zamýšlíme se nad tím, jak se mohou skautská střediska i oddíly před zimou obrnit proti vysokým cenám energií. 

Celé číslo je možné číst v elektronické podobě na webu casopis.skauting.cz

Kritické myšlení na sto způsobů
Postupné pátrání po významu jedné fráze
editorial
Myslet sami za sebe, ale slyšet u toho hlasy druhých
Co je to kritické myšlení, proč je dobré jej rozvíjet a jak to, že k němu nepotřebujeme doktorát z filozofie?
hlavní článek
Vychovávejme kritické myslitelky
Jak rozvíjet dovednosti podporující kritické myšlení
metodika

Časopis Skauting Říjen 2023

Obsahije celkem 23 článků

Za redakci čsopisu Skauting
Libor Brzobohatý (Boro)