Jak oživit činnost oddílů a motivaci činovníků? Přijeď na Setkání výchovných zpravodajů

Jak podporovat v oddílech práci se skautskou výchovnou metodou, zajistit postupné předávání odpovědnosti či rozběhnout roverský kmen? Těmto a dalším tématům se bude věnovat Setkání výchovných zpravodajů 2021, které proběhne druhý zářijový víkend na Kaprálově mlýně.

Setkání výchovných zpravodajů je určeno všem, kdo se na střediscích, okresech či krajích zabývají podporou výchovy v oddílech a vzděláváním činovníků. Není tedy třeba být jmenován do funkce VýZ, stačí zájem o věc a chuť přijet. Podrobné informace hledej na webu akce sevyz.skaut.cz.

V pořadí již třetí ročník SeVýZu nabízí čtyři programové linky:

  • Skautská výchovná metoda
  • Od skauta k roverovi
  • Hlavně se z toho nezbláznit
  • Skautské vzdělávání

Kromě toho nabízíme prostor pro setkávání, konzultace otázek spojených s výchovou v oddílech či rozvojem činovníků a spolupracovníků. Bude i prostor pro reflexi či jen pohodové posezení s písničkou u ohně.

Mezi lektory se objeví například Simba ze Slatiňan, Bumerang z Královéhradecka, Čáp z Budějic, Špalek z Prahy a mnoho dalších. Setkáte se i s náčelníky a některými zpravodaji Výkonné rady Junáka. Akce je family friendly = vítáme účastníky i s rodinami, příp. jen dětmi. Těm nabídneme samostatný skautský program pod dohledem tak, aby se rodiče mohli během dne věnovat vzdělávání. Tak neváhej a přihlas se!

Přihlašování bude otevřeno do neděle 27. června. Od pondělí 28. června se spustí výběr programů. 

Jaroslav Petřík – Australan 
koordinátor výchovných zpravodajů