Hledáte vzdělávání na míru vaší akci či jednotce? Vyzkoušejte aktualizovanou verzi Vzdělávání na klíč

Připravujete kurz, regionální setkání činovníků nebo podobnou akci a potřebujete externě zajistit zajímavý vzdělávací program? Chcete na středisko pozvat odborníka na téma, u kterého cítíte mezery? Můžeme vám s tím pomoci! Odbory, pracovní skupiny a další týmy Junáka - českého skauta nabízejí (za cesťák) řadu programů realizovaných na klíč. Prezenčně i online.

V sekci Křižovatky Vzdělávání na klíč naleznete aktuální, ucelenou a dlouhodobě platnou (1x za půl roku ji aktualizujeme) nabídku vzdělávacích programů na klíč.

Tyto programy si můžete - zdarma (respektive za cesťák lektorovi) - prostřednictvím jednoduchého formuláře objednat a externí lektoři (po předchozí domluvě iniciované z vaší strany) programy odlektorují přímo u vás "doma" či na akcipřípadně také (u cca 61% programů) online. 

„Jako výchovná zpravodajka jsem velice vděčná, že tento nástroj existuje. Mám tak pocit, že na větší otázky a volání o pomoc ze strany oddílových rad nejsme sami.“

„Je výborné, že tato možnost je, a to jak pro střediska a oddíly, tak pro kurzy. Bylo pro nás velkou pomocí, že jsme se mohli obrátit na lektora v tématu, na které jsme se sami necítili (připravit a odvést ho) a neměli jsme v okolí nikoho známého, kdo by nám s tím pomohl."

V posledním roce jsme odbavili 22 objednávek na 41 programů pro asi 400 účastníků.

„Je to super nástroj, jak dostat know-how do regionů, zejména pro zaměstnané vedoucí s dětmi...“

Aktuální nabídka Vzdělávání na klíč obsahuje 56 programů od 14 poskytovatelů, přičemž 2 programy jsou nové, konkrétně:

  • "Bavíme se o klimatu" od Ekologického odboru,
  • "Jak na fundraising" od Fundraisingu.

Vzdělávání na klíč pokrývá oblasti jako jsou programové nástroje, rovering, sexuální výchova, ekologie, práce revizních komisí, mezinárodní skauting, skautská personalistika atd. Pro zajímavost - mezi nejčastěji objednávané programy patří ty o psychickém bezpečí dětí v oddílech, o práci s ideou vlčat a světlušek a o roveringu.

„Skvělá myšlenka celého nástroje – využít odborníka / člověk se zkušenostmi v oboru, který je zároveň součástí Junáka, takže ví, jak to v oddílech/​střediscích chodí. Široký výběr témat, lidský a individuální přístup. Pro časově vytížené oddílové vedoucí je velikým plusem vybrání si vlastního místa a termínu. Snazší vzdělávání už snad ani být nemůže. :) Děkujeme, určitě znovu využijeme.“

My děkujeme za to, že Vzdělávání na klíč využíváte a že se o svou zkušenost podělíte i s akcemi/​středisky/​oddíly... ve vašem okolí. Vzdělávání na klíč je tu pro vás!


Michal Peroutka - Pérák
koordinátor vzdělávání