Dětská tisková konference k Ukrajině, (nejen) s místopředsedou vlády Vítem Rakušanem

Český rozhlas - Radiožurnál a Junák - český skaut pořádají druhou dětskou tiskovou konferenci k tématu Ukrajiny v pondělí 25. 4. v 17h. Pozvánka pro holky a kluky školního věku. Dívejte se online! Výzva pro rodiče, učitele, skautské a jiné vedoucí. Dívejte se s dětmi, sdílejte jim tuto pozvánku!

Usilujeme o to, aby kluci a holky byli součástí veřejné debaty, zejména během situací náročných pro celou společnost, a aby na ně představitelé státu nezapomínali, ale brali je jako partnery do diskuze a společné práce. Společnost a vedení státu na děti nemají zapomínat. Inspirujeme se ve skandinávských zemích, kde podobné tiskové konference pořádají vlády samotné.

Polovina ukrajinských válečných uprchlíků v Česku jsou děti. České děti se s nimi potkávají a o ruské válce na Ukrajině slýchavají zlomky informací od kamarádů i z médií. I holky a kluci školního věku si zaslouží ověřené a věkově odpovídající informace o válce na Ukrajině.

Dětská tisková konference zároveň může pomoci i dospělým - s tím, jak naložit s dětskými otázkami na ruskou válku na Ukrajině a válečné uprchlíky v Česku.

Hosty dětské tiskové konference budou:

Vít Rakušan, místopředseda Vlády ČR a národní koordinátor ve věci Ukrajiny

Další hosty budeme mít z Českého rozhlasu, z humanitární organizace, z oblasti dětské psychologie a z Ukrajiny.

Moderovat bude Barbora Trojak, skautská tisková mluvčí.

Pozvaní hosté budou připraveni pokrýt všechny oblasti současné situace, které by kluky a holky mohly zajímat - např. co se děje na Ukrajině, co se děje u nás, na co se máme připravit, co dělat se strachem nebo co mají rády ukrajinské děti.

Sledovat živý videopřenos můžete na následujících adresách:

Facebook
facebook.com/radiozurnal
&
facebook.com/skaut

YouTube
youtube.com/cro1radiozurnal

Instagram
instagram.com/skaut

Přijdete se ke sledování dětské tiskové konference i vy!
Doma, ve škole, v klubovně, kdekoliv.

Děkujeme, pokud pozvánku pošlete dál a pozvete své kamarády.