Dárcovský program společnosti ČEPS v roce 2022: Požádejte si o dar na vybavení základen, kluboven a tábořišť

Junák – český skaut již druhým rokem získal podporu od společnosti ČEPS z Dárcovského programu v oblastech využití volného času mládeže, rozvoj talentů dětí v rámci pilíře Školství, věda a péče o mládež. Cílem projektu je podpora středisek a oddílů při zajišťování podmínek pro skautskou činnost, konkrétně se zaměřuje na vybavení základen, kluboven a tábořišť. Celková výše finančního daru je 1 200 000 Kč.

Zažádat si můžete o dar na pořízení dlouhodobého hmotného i nehmotného majetku vhodného a potřebného pro zajištění volnočasových aktivit dětí a mládeže např. vybavení klubovny, základny či tábořiště ve 100% výši (není nutná finanční spoluúčast). Jednotková cena pořizovaného majetku musí být minimálně 30 000 Kč.

Můžete si zažádat o dar pouze na tyto položky:

• hangár/​velkoprostorový stan/​týpí/jurta
  • lodní kontejner
  • topné zařízení (kamna, kotle)
  • přívěs pro přepravu materiálu nebo pitné vody

Pravidla výzvy

• minimální cena jednoho kusu konkrétního druhu pořizovaného majetku je 30 000 Kč
  • maximální výše daru pro jedno OJ je 80 000 Kč
  • v případě, že jednotková cena nákupu bude přesahovat 150 000 Kč je nutné přiložit tři cenové nabídky
  • v případě většího množství žádostí, budou upřednostněny pobočné spolky, které nebyly podpořeny v minulém roce
  • uznatelnost nákladů je od 1. 5. 2022
  • prostředky je nutné utratit do 31. 10. 2022

Jak si o dar zažádat?

• prostřednictvím formuláře ke stažení zde
  • vyplněný formulář zašlete do  22. 5. 2022 na e-mailovou adresu ekonomicke@skaut.cz; do předmětu e-mailu uveďte “Dárcovský program ČEPS 2022”

Výsledek komise se dozvíte do 31. 5. 2022. Následně Vám bude zaslán návrh darovací smlouvy.

Jak dar vyúčtovat?

• vyúčtování vůči ústředí proběhne do 15. 11. 2022
  • vyúčtování zašlete na e-mailovou adresu ekonomicke@skaut.cz
  • součástí vyúčtování jsou:

- přiložené fotografie nakoupeného vybavení (ideálně s dětmi a jeho využitím; budou vykazovány dárci)
- scan faktury zakoupeného vybavení (případně jiný doklad zakoupeného vybavení; bude předloženo dárci)
- potvrzení o úhradě faktury nebo jiného obdobného dokladu, není-li součástí tohoto dokladu

V případě dotazů či nejasností se obraťte na ekonomicke@skaut.cz

Zuzana Vaidová
koordinátorka dotací