Chystám program na září

Prázdniny jsou pryč, rozjíždí se schůzky a s tím i chystání programu. Přemýšlíte nad tím, co byste mohli dělat s družinou či oddílem v září? Pak čtěte dál, protože vám přinášíme konkrétní inspiraci na aktivity!

Počasí nám zatím přeje, zkuste vyrážet s dětmi co nejvíce ven, dokud to jde!

  • Se světluškami a vlčaty můžete vyzkoušet ŠIPKOVANOU, při které budete plnit úkoly, ale také si můžete splnit úkol v cestičce. 
  • Nebo se s mladšími nimi vydejte na výpravu za sedmi klíči vodySedm strážců vodních toků hlídá vodu společně s kouzelným klíčem a nechtějí k nim nikoho pustit. Podaří se vám splnit sadu úkolů a odemknout vodu na sedm klíčů? Aktivita je zároveň inspirována disciplíny Závodu vlčat a světlušek.
  • Pokud vyrazíte na procházku nebo výpravu, zkuste si společně zahrát PŘÍRODNÍ BINGO.
  • A protože září je čas prvních výprav, zkuste si společně před první výpravou sbalit batoh a naučit se, jak se správně balí.
  • Roveři a rangers si mohou zkusit najít svoji týmovou roli a společně s ostatními vymyslet prospěšný projekt.

A co nás v září čeká ještě? 

  • 8. září byl den gramotnosti, který si můžete zpětně připomenout aktivitou Žákem v etiopské škole, při které společně porovnáte českou a etiopskou školu a zamyslíte se nad negramotností na světě a jejími příčinami.
  • 26. září je zase Mezinárodní den kulturního dialogu, proč proto nezkusit simulační hru Ostrov Monomulti, ve které se setkávají tři různé kultury, které musí navzájem spolupracovat. 
  • Mezinárodní den překladatelů nás čeká 30. den září. Zde se přímo nabízí využít aktivitu Komunikace v cizím jazyce, při které si procvičíte fráze v cizích jazycích. A nezapomeňte se podívat na odborku Jazykář/ka. Kdy jindy ji začít plnit, než v tento příhodný den? 

Tak kterou aktivitu vyzkoušíte první? 

Za programový tým Ludmila Klíčová – Liduš