Chystám program na květen

Ať už připravujete schůzku nebo plánujete jarní výpravu, nová várka inspirace, která vám představí aktivity, významné dny v tomto měsíci, upozorní na aktuální témata a poradí kde hledat zdroje, je tady!

První máj je svátkem práce

A bez práce, jak je známo, nejsou koláče, ale ani třeba džíny. Kolika rukama projdou jedny kalhoty, než si je koupíme, a odpovídá jejich cena jejich hodnotě? Zamyslete se nad tématem důstojného oceňování pomocí aktivity Parádní kalhoty na Chystám program. 

Den Slunce!

3. května si připomínáme význam Slunce pro naši planetu. V poslední době hlavně také jako obnovitelného zdroje energie. S aktivitou Hoří! je to čisté? si můžete s družinou přiblížit, jak jsou jednotlivé zdroje energie udržitelné.

Na ty, kdo ztratili svůj život během druhé světové války

Připomenout si 8. květen, jako den osvobození, můžete s aktivitou Cesta ke spravedlnosti. V roli členů odboje mohou účastníci přispět k osvobození Československa. A nebo jen přineste (více než aktuální) téma k diskuzi: Co pro nás znamená válka a co svoboda? 

Stále můžete využít článek (Jak) mluvit se (skautskými) holkami a kluky o válce? nebo aktivity týkající se situace na Ukrajině v dubnovém článku.

Moje rodina, tvoje rodina?

V květnu je také mezinárodní Den rodiny. Navažte na něj aktivitami z Chystám program: porovnejte své rodinné tradice, zkuste vytvořit vlajku své rodiny nebo zapátrat po předcích při tvorbě rodinného stromu. K hlubšímu poznání rodiny můžete využít také aktivitu Rodinné záležitosti nebo Doba rodičů.

Čas vyrazit ven do přírody! 

A víte, že 24. května je Evropský den parků? Navštivte ten nejbližší, nebo poznávejte přírodu ve svém okolí třeba s výukovými materiály našich národních parků

Se skauty a skautkami se také můžete přihlásit do projektu Patronáty a o některý kus přírody se společně pomoct postarat. 

Deštivý den? Deskovky!

Nejen na Den her (28. května) se hodí vytáhnout deskové hry. Zahrajte si oblíbené nebo objevte nové a splňte si přitom nějaký bod z odborky Deskovkář/Deskovkářka.

Nezapomeňte, že na webu Chystám program je aktivit ještě mnohem víc, a můžete na něj svými osvědčenými aktivitami i přispívat!

Za programový tým
Anežka Bednářová