Změny ve skautském vzdělávání od 1. 7. 2024

Náčelnictvo schválilo na svém únorovém jednání novelu řádu, který upravuje podmínky skautského vzdělávání od 1. 7. 2024. Pro vaši snadnější orientaci jsme připravili detailnější popis schválených změn skautského vzdělávání.

Jak už jsme vás dříve informovali, Náčelnictvo schválilo na svém únorovém jednání novelu řádu pro vzdělávání. Novela řádu bude účinná od 1. 7. 2024 (s přechodným obdobím - tzn., že vzdělávací akce započaté podle aktuálního znění řádu pro vzdělávání, budou moci proběhnout beze změn).

Novelou se zabýval i stream, který jsme uspořádali 11. března, a jehož záznam si můžete pustit zde.

Pro vaši snadnější orientaci jsme připravili detailnější popis změn v novele řádu, který najdete zde

Upozorňujeme, že tento popis nemá (pro vzdělavatele) nahrazovat čtení řádu (zejména těch částí, které popisují jednotlivé kvalifikační stupně a formáty vzdělávacích akcí, ale i dalších - dle toho, co je pro vás relevantní).

Jestliže by pro vás některá ze změn znamenala zásadní komplikaci, se kterou byste potřebovali pomoci, napište nám email na vzdelavani@skaut.cz - budeme se snažit hledat cesty, jak situaci řešit. Obzvláště se to týká nových či teprve plánovaných kurzů.

Na email vzdelavani@skaut.cz pište také v případě jakýchkoliv dotazů.

Filip Hlavinka - Mukóki
zpravodaj VRJ pro vzdělávání