Výroční zpráva na pár kliknutí? Využijte šablonu a sdílejte svůj skautský rok 2023

Je nejvyšší čas na výroční zprávy 2023! Oslovte sponzory, potěšte skautské rodiče a sdílejte své úspěchy s okolím! Vlastní ohlédnutí za uplynulým rokem si jednoduše vytvoříte díky připraveným šablonám v Canvě.

Jednoduše a na pár kliknutí

K tvorbě výroční zprávy nejsou třeba žádné velké grafické dovednosti ani speciální programy. Postačí vám přístup k společnému skautskému účtu, dobrý obsah a trocha času.

Šablonu delší výroční zprávy najdete zde.
Šablonu kratší výroční zprávy najdete zde.

Co patří do výroční zprávy?

Nejste si jistí, jak oslovit veřejnost? Váháte, jaké fotky do výročky vybrat? Nevíte, jak skauting přiblížit čtenáři, který o něm nic neví? Vezměte si k ruce příručku Jak mluvit o skautingu plnou rad, tipů i návodů, jak představit skauting světu. Elektronickou verzi příručky si můžete prohlédnout a stáhnout zde.

Potřebujete víc místa?

Výroční zprávy středisek, okresů nebo krajů často často nestačí papír o rozsahu jedné skládací „harmoniky”. V takovém případě můžete vysázet nový dvojlist zvolené výročky. Doporučujeme ale přemýšlet o tom, co čtenáři výroční zprávy skutečně ocení – většinou totiž dává smysl psát toho spíš méně, i když toho chceme hodně říct.

Nemáte přístup do skautské Canvy?

Ke skautským šablonám se dostanete jen přes společný skautský účet. Všechny potřebné informace o tom, jak požádat o přístupové údaje a jak účet používat, najdete v tomto článku na skautské Křižovatce.

Hana Kolářová – Hadka | Redaktorka skautské komunikace
hana.kolarova@skaut.cz