Budeš koordinátorem analýzy časopisů? Nabízíme práci na částečný úvazek na 3-4 měsíce

Baví tě hledání odpovědí na otázky? Zajímají tě skautské časopisy a další nástroje skautské výchovy? Chtěl/a by ses podílet na jejich zlepšování? Pak čti dál.

Hledáme někoho, kdo se nebojí řídit tým lidí a přemýšlet analyticky a do hloubky.

Na začátku roku 2023 totiž plánujeme provést rozsáhlý průzkum čtenosti a užitečnosti všech skautských časopisů. Chceme vědět, co čtenáře zajímá, jak časopis čtou nebo jaké alternativy tištěným časopisům konkurují. Projekt skautských časopisů běží už víc než 13 let a ve skautském světě nemá svým rozsahem obdoby. Chceme vědět, jestli časopisy jako nástroj využíváme smysluplně a efektivně, případně co změnit, aby se tak stalo.

Má papírový časopis smysl i v digitální době? Pro koho ano a pro koho ne? Proč ho někdo nečte a jiní ano? Jsou témata v časopisech aktuální a atraktivní? Přinášejí časopisy i něco jiného než zábavu a poučení? Na takové otázky budeme hledat odpovědi v individuálních rozhovorech i prostřednictvím širšího průzkumu.

Hledáme člověka, který bude celý projekt koordinovat - starat se o dotazovatele, hlídat zpracování odpovědí, hlídat nezaujatost analýzy, konzultovat přípravu dotazníku i výstupy z něj. V tuhle chvíli máme připravenou strukturu výzkumu a domluvenou spolupráci se sociologickou agenturou > chceme abys nám celek pomohl/​a procesovat.

Kdy?

od 15. prosince 2022 do do 15. března 2023

Časový rozsah

rozsah cca 0,25-0,5 úvazku (podle Tvých schopností, rychlosti a preciznosti, množství práce odpovídá cca 15-20h týdně po dobu 3 měsíců s tím, že některé týdny budou náročnější, jiné volnější)