Tábory se blíží! Pokračujte v přípravách a nezapomeňte na hlášenku ve skautISu

Velké množství jednotek se již na léto chystá a my radíme nezapomenout na povinnosti spojené s organizováním táborů.

Vedoucí oddílů a středisek, nezapomeňte, že se blíží termín pro vyplnění hlášenek ve skautISu. Oddíly mají vyplnit hlášenky nejpozději do 31. 5. 2023, následně střediska schvalují hlášenky do 5. 6. 2023.

Níže je rozcestník a pár přehledných rad, na co nezapomenout.

Táborová směrnice

• Základním zdrojem informací při přípravě tábora je Směrnice k táborům. Najdete v ní jednak závazné termíny a postupy, dále pak hlavně metodická doporučení, která nám mohou přípravu tábora výrazně ulehčit.

Táborové hlášenky do skautIS

• Nejpozději do 31. 5. má být vyplněná táborová hlášenka ve skautIS. (Návod, jak na to je v nápovědě.)
  • Tábory a jejich hlášenky musí být schváleny radou OJ. Schválení má být zaznamenáno ve skautIS nejpozději do 5. června.

Co vše je třeba v rámci tábora připravit?

• Jako užitečnou a přehlednou pomůcku zejména pro přípravu táborové administrativy můžete využít tento check-list.

Šikovný rozcestník k táborům

V rozcestníku na Křižovatce máte možnost zjistit další důležité informace (například k placenému volnu na táboře) a nebo máte možnost se inspirovat vzorovými přihláškami.

Jan Chmelař
asistent organizačního zpravodaje