Naplánujte si podzimní nábory! Nabízíme vám podporu: nápady, návody, materiály zdarma i se slevou

Možná se na vaší čekací listině mačká spousta dětí, a tak jste nábory automaticky pustili z hlavy. Ale co družiny starších kluků a holek skautského věku, nebylo by volné místo u nich? Možná taky máte místo pro nováčky libovolného věku a přemýšlíte, jak jim dát o vašem oddíle vědět. 

Ať už si vymyslíte jakýkoliv způsob a typ náborové akce, můžou se vám hodit propagační materiály. Připravili jsme všechno proto, abyste mohli snadno oslovit mladší i starší kluky a holky, a chceme vás v tom maximálně podpořit. Nejen materiály, ale i informacemi, které se vám pro nábory můžou hodit. 

Potřebujete si ujasnit důvody, proč se pustit do náboru kluků a holek ve skautském věku? Místostarosta Junáka – českého skauta Permi vám je přehledně sepsal v tomhle článku.  A nově přidává svůj pohled novým článkem i místostarostka Barbora Tichavová - Rozárka.

Výchovná kategorie skautek a skautů je pro naplňování cílů skautské výchovy a našeho poslání klíčová. Pojďme využít skauting naplno a nabízet ho v maximální možné míře holkám a klukům ve skautském věku. 
Barbora Tichavová - Rozárka

Propagační materiály 

Přihlaste se k pořádání náboru a my vám pošleme plakáty, letáky, náborové časopisy a další praktické pomůcky zdarma. K tomu pak můžete přibrat další materiály ze skautského obchodu, na které dostanete 20% slevu (vše z kategorie Propagace vyjma peněženek). Každá jednotka má nárok na jeden náborový balíček. Dvacetiprocentní slevu lze využít i opakovaně a akce platí do konce září.

-> Přihlaste se k pořádání náboru

Návody a nápady 

Na Křižovatce najdete aktualizovaný web skaut.cz/nabory, který vás provede tím, jak efektivní nábor uspořádat, co si připravit, jaké otázky si klást a co udělat pro to, aby vám nováčci v oddíle vydrželi. 

Podobně vám může pomoci nová brožura Jak mluvit o skautingu, která je věnovaná komunikaci a propagaci - najdete v ní třeba kapitolu o tom, jak upozornit na vaši veřejnou akci. 

Co dalšího chystáme během léta?

Pomůžeme vám s tím, jak dobře naplánovat program s nováčky skautského věku, jak je udržet v oddíle nebo jak pracovat se stávajícím kolektivem. Budeme se snažit přinášet praktické tipy, aby pro vás nábor byl co nejsnazší. V článcích se budeme soustředit především na nábor starších kluků a holek, pro který jsme taky připravili sadu nových propagačních materiálů. 

Během srpna budou naskladněny dva druhy nalepovacích tetovaček. Skauting je dobrodružství, které zanechá stopu! Z táborů dobře známe ty na první pohled viditelné. :) Škrábance od ostružin, modřiny a náplasti jako vzpomínky na ty nejsilnější zážitky. Tentokrát jenom v podobně tetovaček. Věříme, že děti budou bavit!

Nezapomeňte se pravidelně vracet na Zpravodajství a číst newslettery, aby vám nic neuniklo!

Jdete do toho? Vyberte si jeden náborový balíček pro správnou kategorii

Všem přihlášeným poskytneme slevový kód (sleva 100%), který použijete při nákupu jednoho z následujících balíčků.

Nábor dětí ve skautském věku

Připravili jsme proto náborový balíček speciálně pro tuto věkovou kategorii. Obsahuje náborové kartičky, letáky a brožury pro rodiče, plakáty a přebírání provázku (novinka). Pokud se chcete primárně zaměřit na starší děti, doporučujeme objednat právě tento balíček. 

Nábor mladších kluků a holek

Přihlaste se k náborům, získejte tak speciální kódy, které následně použijete v eshopu obchod.skaut.cz. Rozmyslete, koho chcete primárně nabrat (každá jednotka má nárok pouze na jeden základní balíček - buď pro starší nebo pro mladší), přihoďte k objednávce další propagační materiály (vše z balíčků můžete objednat i navíc) podle svých potřeb (a klidně i stezky a další materiály, které budete se začátkem skautského roku potřebovat) a objednejte.

Skautské družiny jsou menší, než by mohly být, na výpravu občas dorazí opravdu málo účastníků a trpí i družinový systém. S tím vším ale lze něco dělat!
Petr Vaněk - Permi

-> Přihlaste se k pořádání náboru

Díky všem, kdo se letos pustí do náborů a umožní tak dalším klukům a holkám zažívat skautská dobrodružství!

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace