Hledáte vzdělávání na míru vaší akci či jednotce? Vyzkoušejte revidované Vzdělávání na klíč, nově i online!

Připravujete kurz, regionální setkání činovníků nebo podobnou akci a potřebujete externě zajistit zajímavý vzdělávací program? Chcete na středisko pozvat odborníka na téma, u kterého cítíte mezery? Můžeme vám s tím pomoci! Odbory, pracovní skupiny a další týmy Junáka - českého skauta nabízejí řadu programů realizovaných na klíč. Nově i online!

V sekci Křižovatky Vzdělávání na klíč naleznete aktuální, ucelenou a dlouhodobě platnou (pokud nevyvstanou mimořádné okolnosti, tak ji cca 1x za půl roku aktualizujeme) nabídku vzdělávacích programů na klíč.

Tyto programy si můžete - zdarma (případně za cesťák lektorovi) - prostřednictvím jednoduchého formuláře objednat a externí lektoři (po předchozí domluvě iniciované z vaší strany) domluvené programy odlektorují přímo u vás "doma" či na akci

„Velmi si vážím tohoto nástroje, už poněkolikáté mi pomohl obohatit vzdělávací akci o nové tváře a nová témata. Díky!“

V necovidovém roce 2019 jsme zprostředkovali až 34 objednávek. V posledních "covidových" letech jsme zprostředkovali celkově 24 objednávek na 47 programů pro asi 650 plánovaných účastníků. Bohužel kvůli různým epidemickým omezením, rušení akcí apod. byla realizováno o něco více než 1/3 z nich pro asi 230 účastníků.

Jednotlivé lektory jsme tedy oslovili, zda by byli ochotni své programy odvést i online (ať už způsobem že program proběhne čistě online nebo že účastníci budou přítomni na akci a online se připojí pouze lektor). Zhruba 2/3 z nich tuto možnost nově nabízí (viz detaily jednotlivých programů).

„Je to super nástroj jak dostat know how do regionů, zejména pro zaměstnané vedoucí s dětmi...“

Aktuální nabídka Vzdělávání na klíč obsahuje 54 programů (o 2 více než minule) od 17 poskytovatelů, přičemž 14 programů je zcela nových. Pokrývají oblasti jako jsou programové nástroje, fundraising, rovering, sexuální výchova, ekologie, práce revizních komisí, mezinárodní skauting, skautská personalistika atd. Pro zajímavost - mezi nejčastěji objednávané programy patří ty o roveringu, skautské stezce a psychickém bezpečí dětí v oddílech.

„Skvělá opěrná berlička, když tým potřebuje tipy na program pro svou akci a zároveň nemusí nikde hledat lektory a má kontakty na jednom místě. Výběr je velmi pestrý, proto i my jsme vybrali více programů. Když budu mít možnost příště pořádat podobnou akci, opět bych se na "Vzdělávání na klíč" obrátila.“

Děkujeme za to, že vzdělávání na klíč využíváte!


Michal Peroutka - Pérák
koordinátor vzdělávání